Złoto dla podkarpackich strażaków

Złota drużyna Państwowej Straży Pożarnej z Podkarpacia utrzymała swój krajowy prym w dyscyplinie tenisa stołowego zdobywając po raz dziewiąty w historii, a siódmy z rzędu drużynowe Mistrzostwo Polski wśród strażaków PSP. Podczas XXXIII Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym, rozegranych w dniach 11-14 kwietnia 2016 r. we Władysławowie, pokonała kolejno reprezentacje województw lubelskiego, podlaskiego, dolnośląskiego, pomorskiego i śląskiego. Najbardziej zacięty pojedynek (wygrany 5:4), decydujący o wejściu do strefy medalowej odbył się w pierwszym dniu zawodów z reprezentacją Podlasia gdzie komplet punktów zdobył Sebastian Lubaś i po jednym dorzucili Krzysztof Marcinowski i Tomasz Jurkiewicz.

W rozgrywanym ostatniego dnia zawodów turnieju indywidualnym Krzysztof MARCINOWSKI wywalczył srebro ulegając w finale P. Chmielowi z Podlasia, pokonując wcześniej w półfinale ubiegłorocznego triumfatora turnieju indywidualnego J. Tomickiego ze Śląska. W drugim półfinale walczył również Sebastian LUBAŚ, który po zaciętej walce uległ Chmielowi (pokonanemu przez niego dwa dni wcześniej w turnieju drużynowym) zajmując ostatecznie IV miejsce. Trzeci z naszych zawodników Tomasz Jurkiewicz nieszczęśliwie trafiał wcześniej na finalistów i ostatecznie zajął miejsce w przedziale 9-16.

Skład Drużyny:
Krzysztof MARCINOWSKI (KM PSP Rzeszów) – zawodnik, Sebastian LUBAŚ (KM PSP Rzeszów) – zawodnik, Tomasz JURKIEWICZ (KP PSP Przeworsk) – zawodnik.