15. edycja Sztafety Maratońskiej EKIDEN

W dniach 18-19 maja 2019 r. reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej uczestniczyła w 15 edycji Sztafety Maratońskiej EKIDEN, która odbyła się w Warszawie.

Ta forma rywalizacji jest z każdym rokiem coraz bardziej popularna. Jej ideą jest promowanie zdrowej rywalizacji oraz aktywności fizycznej wśród pracowników zarówno małych firm jak i dużych, międzynarodowych korporacji.

Zawodnicy każdej sztafety mieli do pokonania dystans równy długości maratonu (42,195 km), podzielonego na 6 odcinków. Pierwszy zawodnik pokonywał odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km.

6. Seweryn Pogocki, KW PSP Łódź.

Trasa poprowadzona została ścieżkami i uliczkami Parku Szczęśliwickiego. W związku z tym, że do sztafetowych zmagań zgłosiło się ponad 700 zespołów (prawie 4500 zawodników) z różnych firm i instytucji, organizatorzy podzielili start na 3 tury.

Nasi zawodnicy doskonale poradzili sobie z rywalami i trudną trasą, gdyż po obfitych opadach deszczu, wymagała ona niezwykłej uwagi i skupienia, aby nie ulec kontuzji i bezpiecznie dobiec do mety, aby przekazać pałeczkę kolejnemu zawodnikowi.

W klasyfikacji generalnej zespół Państwowej Straży Pożarnej zajął 2 miejsce, uzyskując czas 2:24:21. Nasi strażacy ulegli nieznacznie (35 sekund) drużynie Żórawski Team. Na 3 stopniu podium stanął zespół Agencji Mienia Wojskowego.

Opracowanie: mł. bryg. Szymon Ławecki, Biuro Szkolenia KG PSP
Zdjęcia: asp. Seweryn Pogocki, KW PSP Łódź