Reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej zwyciężyła w Biegu Firmowym

16 czerwca 2018 r. reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej uczestniczyła w Biegu Firmowym, który odbył się w Warszawie.

Ideą Biegu Firmowego jest promowanie zdrowej rywalizacji oraz aktywności fizycznej wśród pracowników zarówno małych firm jak i dużych, międzynarodowych korporacji oraz pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym.

Bieg rozgrywany był w formie sztafety, o łącznej długości ok. 25 km. Każdy z 5 członków drużyny miał do przebiegnięcia ok. 5 km trasę, poprowadzoną ścieżkami i uliczkami na terenie Fortu Bema. Do sztafetowych zmagań zgłosiło się ok. 400 zespołów (prawie 2000 zawodników) z różnych firm i instytucji.

Państwową Straż Pożarną reprezentowali nw. funkcjonariusze:

1. Łukasz Banaszewski, KM PSP Grudziądz,
  2. Grzegorz Maciaszek, KW PSP Łódź,
  3. Seweryn Pogocki, KW PSP Łódź,
  4. Damian Pieterczyk, KM PSP Olsztyn,
  5. Andrzej Szpunar, KM PSP Rzeszów.

Nasi zawodnicy doskonale poradzili sobie z rywalami, bardzo krętą trasą i pogodą, która nie ułatwiała uzyskiwania rekordowych wyników.

W klasyfikacji generalnej zespół Państwowej Straży Pożarnej zwyciężył z bezpieczną przewagą nad drużyną Banku Zachodniego WBK S.A. Na trzecim stopniu podium stanęła sztafeta firmy Stalgast Radom.

Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja indywidualna na najszybciej pokonane okrążenie, w której strażacy PSP zagarnęli całe podium. Dystans swojej zmiany najszybciej pokonał Damian Pieterczyk, który wyprzedził kolegów z drużyny: Andrzeja Szpunara oraz Łukasza Banaszewskiego.

Wyniki naszych strażaków świadczą o tym, iż ciężka praca wykonana na treningach przyniosła oczekiwane rezultaty w postaci zasłużonego zwycięstwa.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Szymon Ławecki, Biuro Szkolenia KG PSP